Piaggio Ticari

Kurumsal

Hakkımızda

1981 yılında kurulan ve Aytok Şirket Grubu bünyesinde faaliyet gösteren şirketimiz 2011 Şubat ayından itibaren Piaggio marka Ticari Araçların Türkiye genel distribütörlüğünü yapmaktadır.

Şirketimiz, ilk yıllarda  iş makineleri yedek parça ithalatı yapmış , 1995 yılında Lovato Lpg dönüşüm kitlerini Türk tüketicisi ile  tanıştırmış ve bir ilke imza atmıştır.  Türkiye’de tekrar bir ilke imza atmak amacıyla  Piaggio marka elektrikli, benzinli ve dizel mini ticari araçların tanıtımını üstlenmiş ve 20 den fazla bayi ve 40 dan fazla yetkili servis ağıyla hizmet vermeye başlamıştır...

Piaggio markası 2010 yılında gerçekleştirdiği  233.400 adet ticari araç satışı , 42 milyon Euro net karıyla ve  7.000 çalışanı ile Avrupa’nın önde gelen üreticilerinden biridir. 1884 yılında Rinaldo Piaggio tarafından kurulan Piaggio ilk olarak denizaltı ve savaş uçağı üretmiş , 2.Dünya Savaşından sonra motorsiklet ve ticari araç üretimine başlamıştır. Şirket  2006 yılından beri İtalyan borsasında işlem görmektedir.